Notebook na splátky

Kolo-na-splatky

Vypověděl vám nadobro službu notebook, na kterém denně pracujete, nebo ten, bez něhož se neobejde školák či student ve vaší domácnosti? Pokud je situace o to komplikovanější, že zrovna nemáte dostatek peněz na zajištění nového, nevěšte hlavu a pořiďte tentokrát notebook na splátky.

Feature-picture-notebook-na-splatky

Zadlužit se kvůli notebooku, nebo ne?

To, na co si půjčujeme, by nám mělo sloužit déle než jen po dobu splácení půjčky. U notebooku to tak klidně může být, důležité jsou ale konkrétní důvody k zadlužení.

Koupit notebook na splátky je rozumné, když:

  • ho potřebujete každý den k práci (k výdělečné činnosti),
  • ho používá k učení dítě nebo dospívající ve vaší domácnosti,
  • nemáte jinou možnost, jak se připojit k internetu (nemáte například chytrý telefon nebo tablet),
  • chcete notebook dopřát někomu, kdo musí trávit čas hlavně doma (třeba senior, tělesně postižený, dlouhodobě nemocný apod., jako je tomu u televize na splátky),
  • si dokážete vybrat takový model, který vám bude stačit a u kterého zbytečně nepřeplatíte za funkce, které nevyužijete.

Pokud se vás týká aspoň jeden bod, ušetřete si čas s klasickou půjčkou a vyzkoušejte nákup na splátky.

Potřebujete nový notebook, spěchá to a chybí vám finance? Vyberte si vhodný model a využijte možnost nákupu na splátky .

Jak vybrat notebook na splátky? Sledujte akce a srovnávejte ceny

Když se člověk musí zadlužit, měl by to udělat zodpovědně. To znamená nevybírat si příliš drahý model, když vám stačí třeba ten úplně základní. Nebo počkat na období slev – ty tradičně přicházejí v listopadu u příležitosti Black Friday nebo po Vánocích. Pak je online půjčka ihned vhodná.

Abyste si udělali lepší obrázek o cenách i samotných noteboocích, využijte internetové srovnávače, které vám ukážou, kde vybraný notebook seženete za nejnižší cenu. Jde například o weby Nejlepší poměr Cena/výkon nebo Co vybrat – nezávislé testy a recenze.

Vsaďte na repasovaný přístroj

Výrazně ušetříte i pořízením repasovaného notebooku. Ten mohl být vystavený v obchodě nebo na akcích, případně už ho před vámi někdo krátce používal, ale nemusíte se bát – prošel řádným servisem a stále se ho týká záruka, byť zkrácená. Cena repasovaného notebooku může být i poloviční oproti té původní.

Promyslete si, na co notebook na splátky potřebujete

Jestliže na notebooku nepracujete od rána do večera a nemáte stále otevřených hned několik programů najednou, není třeba vybírat model pro náročné. Vyhovující laptop na splátky se dá sehnat už zhruba za 5 000 Kč. Jak by měla volba probíhat? Důležité jsou následující parametry.

Účel notebooku

Ze všeho nejdřív je třeba si říct, na co budete přístroj používat. Herní notebook na splátky není (až na drobné výše zmíněné výjimky) dobrý nápad, zato základní notebook nebo notebook na splátky pro studenty zas tak od věci není. Na druhé straně nabídky pak stojí kancelářské a manažerské notebooky, které jsou ale na domácí surfování po internetu příliš drahé.

Procesor

To nejdůležitější je u notebooku procesor. Jde o centrální jednotku, která řídí veškeré procesy a jeho úlohou je i přenos informací. U procesoru sledujeme:

  • frekvenci – ta říká, kolik pokynů dokáže notebook splnit za sekundu. Obvykle se frekvence pohybuje od 1,6 GHz výše, což na základní práci stačí.
  • počet jader procesoru – udává, kolik procesů se zároveň v notebooku může odehrát. Notebook na doma nebo pro studenty může mít klidně 4 jádra. Pro náročnější uživatele je tu pak procesor osmi a desetijádrový.

Grafická karta

Dalším důležitým prvkem je grafická karta, která má na starost vykreslování procesů na monitoru, tedy to, co na monitoru uvidíte. Na nenáročnou činnost, k učení nebo surfování bohatě stačí integrovaná grafická karta.

Operační paměť RAM

Parametrem, se kterým se určitě setkáte, je operační paměť RAM. Ta slouží k dočasnému ukládání dat, které zrovna probíhají procesorem. Čím vyšší je údaj u operační paměti, tím je notebook rychlejší. Pro běžné užívání nemusíte hledat vysoká čísla – s 8 GB RAM se dá zvládnout spousta věcí.

Displej

Od velikosti displeje se odvíjí velikost celého notebooku. Chcete-li ho mít jen doma, můžete si klidně pořídit větší. Naopak pro studenty, kteří ho budou přenášet nebo převážet, je lepší vzít třeba mininotebook na splátky.

Při výběru se dívejte na velikost úhlopříčky displeje. Udává se v palcích a říká, jak velká je podsvícená část obrazovky od levého spodního rohu k pravému hornímu. Nejmenší notebooky mívají úhlopříčku 13" a ty největší 17".

U displeje se řeší i rozlišení. Tím nejobyčejnějším je HD. Vyšší ligou je pak Full HD, ultra HD a 4K, ale to už jsme opět u modelů, které se hodí na složitější grafické práce nebo hraní her.

Úložiště

Abyste si na notebooku mohli ukládat data a soubory, musí v něm být úložiště. To je buď HDD (starší typ, nejlevnější varianta, uspokojivý poměr cena/výkon), SSD (rychlejší a odolnější, ale dražší), nebo SSHD (nejnovější typ kombinující oba typy úložišť, cenově představuje střední cestu).

Operační systém

Nepůjde to ani bez operačního systému, díky němuž můžete s notebookem pracovat a dávat mu pokyny. Nejpoužívanější je Microsoft Windows, u levnějších modelů se setkáte s jednoduchým OS Google Chrome. Apple a Linux jsou operační systémy pro pokročilé uživatele a na základní práci jsou zbytečně drahé a komplikované.

Baterie

Výdrž baterie oceníte, když vypadne proud nebo když budete s notebookem cestovat a budete ho chtít užívat během přepravy. Stejně tak udělá radost studentům, kteří se během provozu notebooku zrovna nedostanou k zásuvce. Ideální je výdrž baterie zhruba 6 hodin.

Chcete-li na novém notebooku pracovat nebo surfovat jen doma, tato otázka vás příliš tížit nemusí a ušetří vám dost peněz.

Další funkce

Práci na notebooku vám může zpestřit i celá řada funkcí. Některé jsou opravdu praktické a hodí se – sledujte třeba počet a typy konektorů, aby se k notebooku dalo připojit vše, co potřebujete, nebo Bluetooth. K vychytávkám, které už jsou ale nadstandardní a bez nichž se obejdete, patří například podsvícená klávesnice, dotykový displej nebo čtečka otisků prstů.

Kolo-na-splatky

Ať už je váš nákupní plán jakýkoliv, pomůžeme vám jej zrealizovat díky Online půjčce Creditea. Vyplňte online žádost ještě dnes a hurá na nákupy!

Výši splátek a úroků obvykle poskytované půjčky najdete dole na stránce.

Kontakt na zákaznický servis

Kdy nás zastihnete

Pondělí až pátek 8:00-17:00